Branding a webdesign pre kaviareň v Auparku

Hravý a skvelo fungujúci webdesign pre stránky kaviarne.

CHOCOARDEN

Redesign loga kaviarne bol začiatok

Pôvodné logo kaviarne Choco Arden bolo vykreslené deformovanými ťahmi v štylizácii kresby ceruzkou. Táto detailná vektorová úprava ťahov spôsobovala problémy pri aplikovaní loga napríklad výšivky na textil, prípadne pri iných, technicky nedokonalých procesoch tlače. Rozhodli sme sa ťahy zjednodušiť, zrušiť ich štylizáciu a krivky mierne posunúť do tvaru úsmevu. Chceme vysielať jasný signál milej, usmievavej značky, veď o tom posedenie pri káve je. Príjemný úsmev obsluhy tvorí polovicu zážitku z posedenia. Dizajn loga ďalej pracuje s pôvodnou hnedou farbou, ktorej použitie v interiéroch, na tlačovinách a oblečení je výborné. Pre osvieženie celkového vzhľadu sme sa rozhodli tento vizuál doplniť o výraznú, saharskú žltú. Táto farba nám harmonicky doplnila škálu pre vizuálnu komunikáciu projektu, kde slúži ako výplň pozadí alebo ako farba pozitívu pri invertovanej verzii grafiky. Aby sme celkový vizuál projektu dotiahli do posledného detailu, pridali sme sériu ručne ilustrovaných vektorových elementov zobrazujúcich predmety z prostredia kaviarne. Tieto prvky sú svojou štylizáciou do kresby voľnou rukou v dostatočnom kontraste k inak hladkému a symetrickému logu. Ilustrácie tak celkový vizuál dopĺňajú, zároveň však dizajn loga nechávajú vyniknúť.

Webdesign pre kaviareň

Webové stránky kaviarne sme navrhli v rovnako silnej vizuálnej štylizácii, ako tlačoviny či reklamné pútače. Grafický dizajnér opäť pracuje s kombináciou fotografií a farebných plôch podliehajúcich do šikmých línií malých uhlov. Kompozícia webdesignu strieda tmavé a svetlé plochy vo farebnom prevedení žltej a hnedej farby. Nad samotným podkladom, či už sa jedná o fotografiu alebo asymetrickú plochu, sa vznášajú jemne rozmiestnené ilustrácie z identity projektu. Celý dizajn sme rozpohybovali efektom parallax po vertikálnej osi jednotlivých prvkov.

Jednotlivé prvky webového dizajnu

Úvodný banner s hlavným posolstvom hneď dopĺňa slajder na žltom pozadí, ktorý komunikuje základné spôsoby prípravy kávových nápojov. Návštevník webových stránok sa tak touto hravou ilustrovanou formou môže dozvedieť, aké rozdiely sú medzi jednotlivými typmi prípravy. Webdizajn ďalej pokračuje kompozíciou bannerov, reklamných informácií a prehľadom nápojového lístka spracovaného vo forme skriptu so záložkami. Celá stránka je pochopiteľne administrovateľná cez open source CMS platformy WordPress.

www.chocoarden.sk

webdesign-branding-chocoarden-01
webdesign-branding-chocoarden-02
webdesign-branding-chocoarden-03
webdesign-branding-chocoarden-04
webdesign-branding-chocoarden-05
webdesign-branding-chocoarden-06

Zaujala vás naša práca? Ozvite sa nám,
radi vám s vaším projektom pomôžeme.

Stačí sa ozvať