Vývoj grafického dizajnu pre branding a webstránky realitnej kancelárie

Od tvorby komplexného dizajn manuálu po spracovanie jednotlivých layoutov webových stránok.

RK Orea

Vytvorili sme celkom novú grafickú šablónu pre web realitnej kancelárie

Z pohľadu klienta bolo zadaním pre nás vytvorenie webdesignu. Z nášho pohľadu išlo o komplexné riešenie grafického dizajnu s vysokou variabilitou pri implementovaní do CMS realitnej kancelárie. Súčasťou projektu bolo navrhnutie niekoľkých odlišných podstránok so špecifickou funkcionalitou. Pre rýchlu navigáciu na webe realitnej kancelárie sme kládli dôraz na prehľadné usporiadanie menu a filtra na redukciu vyhľadávaných výsledkov. Bolo prianím klienta, aby úvodná stránka viedla návštevníka k priamemu využitiu vyhľadávania – preto sme zvolili umiestnenie zjednodušeného vyhľadávača bez filtrov do stredu obrazovky, doplnené o meniace sa fotografie na pozadí. V podstránkach webdesign pracuje už s rozvinutým vyhľadávaním a takmer kompletným filtrom so všetkými parametrami, ktoré sú prehľadne usporiadané v horizontálnej kompozícii a nezaberajú tak viac ako tretinu obrazovky.

Klient mal jasnú predstavu o jednotlivých podstránkach webdizajnu

Zaujala nás predstava klienta o usporiadaní obsahu v detaile nehnuteľnosti. Zatiaľ čo vrchná časť webových stránok pracuje s redukovaným filtrom, hneď pod ním nasleduje minimalistická fotogaléria s veľkými fotkami, roztiahnutá na plnú šírku obrazovky. Bočné fotografie v defilé obrázkov sú stmavené a vyniká tak len konkrétne prehliadaná, centrálna fotka nehnuteľnosti. Tento nápad riešenia fotogalérie nechá vyniknúť kvalitným fotkám a návštevníkom ponúkne príjemné a intuitívne užívateľské rozhranie, ktoré bude automaticky nabádať k interakcii s obsahom. Pod animovanou fotogalériou sa nachádzajú dva základné bloky s obsahom, kontakt na makléra, ktorý konkrétnu nehnuteľnosť spravuje a zobrazenie súvisiacich nehnuteľností, roztiahnuté na celú šírku obrazovky.

Responzívny webdesign pre realitnú kanceláriu je nevyhnutnosť

Po navrhnutí jednotlivých komponentov webových stránok sme pristúpili k riešeniu kompozícií na mobilných zariadeniach. Dokonalú responzivitu považujeme za nevyhnutnú a preto sme klientovi poskytli detailné podklady pre jej realizáciu, ako aj dozor a konzultácie. O implementáciu dizajnu do systému na správu obsahu webových stránok sa v tomto prípade stará externý dodávateľ, naša spoločnosť mu je však stále k dispozícii pre ladenie detailov. Poskytovanie dohľadu nad výsledným dielom je pre nás rovnako dôležité, ako prvotný nápad navrhnutý klientovi.

webdesign-rk-orea-01
webdesign-rk-orea-02
webdesign-rk-orea-03
webdesign-rk-orea-04
webdesign-rk-orea-05
webdesign-rk-orea-06

Zaujala vás naša práca? Ozvite sa nám,
radi vám s vaším projektom pomôžeme.

Stačí sa ozvať